Rabat 50PLN na od 300PLN. Rabat 75PLN na od 400PLN.  Rabat 100PLN na od 600PLN.
*Oferta jest ważna do 03.12.2023. Warunki promocji.
Obecnie możliwe są opóźnienia w wysyłce o robocze ze względu na zwiększoną liczbę zamówień.
Masz pytania?+48223072892

Biomecanics dla dzieci

filtry

  • Rozmiar
  • Właściwości
  • Kolor
  • Cena
SORTUJ filtry

SORTUJ


Obuwie Biomecanicszostało opracowane wspólnie z Instytutem Biomechaniki w Walencji (IBV), uwzględniono wzajemną relację raczkowania i pierwszych kroków dzieci. Badania dowodzą, że odpowiednie obuwia pomaga w samodzielnej nauce chodzenia.

Raczkowanie jest naturalnym etapem w rozwoju zdolności chodzenia. Ta kolejność jest całkowicie naturalnym procesem. Gdy dziecko po raz pierwszy staje opierając się np. o jakiś mebel i czuje solidne oparcie pod stopami, to nabywa pewności siebie i ćwiczy mięśnie oraz wzmacnia kości.

To daje sygnał do szybkiego rozwoju odpowiednich partii ciała i przygotowania do pierwszych samodzielnych kroków. Dziecko nadal raczkuje i próbuje wstawać - zależnie od tego czym ma zamiar zająć się. Gdy czuje się pewnie, próbuje iść, gdy obawia się upadku - porusza się w sprawdzony sposób na czworakach. Oba sposoby poruszania się są odpowiednie i dziecko wybiera najbardziej wygodny.

W tym procesie pierwsze buty spełniają bardzo ważną rolę, bo bezpośrednio wpływają na proces kształtowania się stopy. Obuwie nie powinno przeszkadzać w ruchu i wspomagać naturalny i zdrowy rozwój stopy.

Przejście od raczkowania do chodzenia jest naturalnym procesem, w którym dzieci nabierają pewności siebie, a ich mięśnie i kości rosną w siłę.

W tym czasie dzieci raczkują lub stawiają kroki opierając się o przedmioty zanim nauczą się samodzielnie poruszać się na nogach.

Odpowiednie obuwie spełnia niezwykle ważną rolę w tym procesie:

  • Obuwie nie powinno przeszkadzać w ruchu i wspomagać naturalny i zdrowy rozwój stopy.
  • Obuwie powinno stymulować naukę samodzielnego chodzenia.

Biomecanics, korzystając z najnowszych zasobów technologicznych oraz z uwagą dla określonych przez ewolucję warunków prawidłowego rozwoju stopy, oferuje dla dzieci maksymalną swobodę, bezpieczeństwo i wygodę na każdym etapie rozwoju.