OFERTA ŚWIĘTOJAŃSKA!
Dodatkowy rabat 15% na wszystkie produkty z kodem: SUMMER15
KUPOWAĆ
Masz pytania?+48223072892
2022-02-09

„Reima” zdobyła nagrodę ISPO i „Scandinavian Outdoor” za nowatorskie buty dziecięce.

Buty „Reimatec Megapito” zdobyły certyfikat zdobywcy ISPO Award 2022 oraz nagrodę „Scandinavian Outdoor” w kategorii dziecięcej.

Martina Wengenmeir, członkini jury nagrody ISPO Award 2022 oraz redaktorka ISPO.com twierdzi, że: „W okresie zimowym bardzo ważne jest, żeby dzieciom było ciepło w nogi, jednak projekt butów musi być również atrakcyjny. Elementy wzornictwa tego obuwia dziecięcego są wyjątkowo dobrze przemyślane, buty mają podeszwę antypoślizgową i przylegają do stopy. Co więcej, członkowie jury „Scandinavian Outdoor Group” byli zachwyceni butami: „Rodzice, którzy chcą wyjątkowej odzieży dla swoich dzieci, pokochają te buty zimowe fińskiej marki dziecięcej „Reima” równie mocno jak jury".

„Reima” jest wiodącą fińską marką odzieży aktywnej przeznaczonej wyłącznie dla dzieci. Spółka ma ponad 75-letnie doświadczenie w tworzeniu wytrzymałej odzieży na każdą pogodę. „Reima” jest wyjątkowo dobrze znaną marką dzięki swojej funkcjonalnej odzieży dziecięcej, a buty zimowe „Megapito”, które zdobyły nagrodę, są kolejnym doskonałym przykładem zastosowania przez markę wodoodpornej i oddychającej technologii „Reimatec”. Udowodniono, że buty wodoodporne utrzymują ciepło do temperatury -30 °C (-22 °F), jednak są lekkie, elastyczne i umożliwiają noszącym je dzieciom bycie aktywnymi. W obuwiu zastosowano nową podeszwę opartą na technologii „Vibram Traction Lug Technology”, która zapewnia najwyższej klasy przyczepność dla zwiększenia bezpieczeństwa.

Rucky Zambrano, Kierownik Kategorii Obuwia w firmie „Reima” cieszy się z tych zwycięstw: „Tworzenie wyrobów całkowicie nowego typu jest zawsze ekscytującą i odważną podróżą w nieznane”. Bardzo się cieszymy z otrzymania tych nagród — dowodzi to, że nasze prace tworzenia produktów obuwniczych postępują szybko i obiecująco. Tworząc buty „Megapito” nasz zespół chciał wymyślić nowoczesne, ekskluzywne, wyjątkowo ciepłe buty, które łatwo byłoby założyć, które są funkcjonalne, bezpieczne i uniwersalne. Obecnie „Megapito” jest bardziej zrównoważonym wyborem niż Twoje przeciętne buty zimowe.

„Megapito” łączą arktyczne ciepło z niezrównaną przyczepnością

„Reima” pochodzi z zimnej północy, dlatego buty „Megapito” zostały stworzone i przetestowane jako odporne na zimno do bardzo niskiej temperatury, -30 °C (-22 °F). Żeby to osiągnąć, w butach zastosowano 400 g izolacji „Primaloft” „Gold Insulation Eco” (90 % włókien pochodzących z recyklingu).

Zimne środowisko jest również często śliskie, a ponieważ priorytetem „Reimy” jest bezpieczeństwo dzieci, podeszwa odgrywa istotną rolę. W butach „Megapito” nowa technologia „Vibram Traction Lug” zapewnia o 25% lepszą przyczepność, w porównaniu ze zwykłymi podeszwami. Unikalny kształt trójwymiarowej piramidy powtarzający się po bokach podeszwy trakcyjnej znacznie zwiększa powierzchnię kontaktu z podłożem, co skutkuje lepszą przyczepnością do wszystkich powierzchni. Technologia ta jest wykorzystywana na przykład przez biegaczy, poruszających się w trudnych warunkach

Inteligentne rozwiązania, pomagające utrzymać stopy w suchości

Wewnątrz butów znajduje się wodoodporna, oddychająca membrana. Jednak nie byłoby to wystarczające do zapewnienia suchości stóp w mokrych i śnieżnych warunkach. Technika bezpośredniego wtrysku pozwoliła firmie „Reima” zaprojektować wyraźnie podwyższoną krawędź podeszwy środkowej PU, a tym samym udało się zmniejszyć liczbę szwów w części górnej, co daje lepszą ochronę przed wodą.

Jednak podeszwa butów zachowała elastyczność dzięki inteligentnej strukturze rowka w podeszwie.

Wybór nieszkodliwy dla środowiska

Oprócz izolacji pochodzącej w 90% z recyklingu, buty Megapito posiadają inne przyjazne środowisku cechy: Podeszwa wykonana w procesie bezpośredniego wtrysku oznacza, że but może być produkowany przy znacznie mniejszej ilości kleju. Nie ma w nim części ani materiałów pochodzenia zwierzęcego, dlatego styl butów jest przyjazny dla wegan. Aby wspomóc działanie wewnętrznej wodoodpornej membrany, dodatkową ochronę przed wodą i brudem uzyskano dzięki zastosowaniu bezfluorowęglowego hydrofobowego wykończenia DWR na górnej części materiału.

Buty „Megapito” stworzono na sezon jesienno-zimowy 2022/2023 i trafią one do sklepów we wrześniu 2022 r. Te świetne buty są dostępne w czterech niestarzejących się kolorach — żółtym, niebieskim, czerwonym i czarnym, z inteligentnymi elementami, które łatwo można regulować, oraz będą produkowane w rozmiarze od 28 do 38.

Zabawny fiński fakt:

„Pito” oznacza po fińsku przyczepność. Nazwa „Megapito” może zostać przetłumaczona jako super przyczepność, co oznacza, że buty są wyjątkowo dobre i wysokiej jakości.