Masz pytania?+48 22 1284920

Filtrai


Clarks dla kobiet

PRODUCENT OBUWIA OD 1825 ROKU

Historia marki Clarks rozpoczęła się prawie 200 lat temu, gdy Cyrus i James Clark uszyli pierwszą parę kapci z kawałków owczej skóry. W owych czasach to był przełom. Pomysłowość i mistrzostwo wykonania to istota naszych działań. Nawet teraz każda nowa para rozpoczyna się od wystruganego ręcznie klocka z grabowego drewna, zaś nowoczesne technologie i doskonałe materiały służą temu, aby na rynek trafił idealny i dostosowany do współczesnych realiów produkt.

PIONIERZY I INNOWATORZY

Od samego początku myśleliśmy i robiliśmy wszystko w inny sposób. Od wykonanej w 1825 r. przez Cyrus i Jamesa Clarków pary kapci po pierwszą parę butów odpowiadających anatomii stopy. Od mierzonego za pomocą linijki rozmiaru stóp dzieci po zintegrowany z iPadem czujnik określający rozmiar stopy. Od innowacyjnej amortyzującej podeszwy po szybki wydruk 3D. Złote pomysły tym Clarks wyróżnia się spośród innych.

EKSPERCI OBUWIA

Leonardo da Vinci opisał ludzkie stopy jako arcydzieło inżynierii i sztuki. Aby zyskać pewność, że możemy zadbać o stopy lepiej niż inni, ciągle je badamy. Prowadzimy badania stóp od kołyski po głęboką starość. Obserwujemy ich rozwój. Badamy biomechanikę stopy w jej naturalnym środowisku: w pracy, podczas wypoczynku czy w trakcie zabawy. Próbujemy wyjaśnić, jak zachować zdrowie i dobrą kondycję stóp. Ta cała wiedza jest zawarta w idealnym obuwiu właśnie dla Ciebie.

KULTOWE OBUWIE

Nasze archiwum zawiera  ponad 22 000 wpisów o modelach Clarks, lecz wśród nich jest jeden model, który wywołał prawdziwą rewolucję... To Clarks Desert Boot. Opracowany w 1950 r. przez Nathana Clarka model dotychczas cieszy się niegasnącą popularnością. Do grona kultowy zalicza się również model Nature innowacyjnie sportowa, nowoczesna hybryda, która zadebiutowała w 1980 r. i niedawno święciła kolejną odsłonę.  Ponadto, do tego grona zaliczamy model Trigenic Flex, który powstał w oparciu o nowości współczesnej klasyki.