Masz pytania?+48223072892

Jak nie zmarznąć w stopy?

2018-01-11

Chłodną porą roku przede wszystkim marzną kończyny: ręce i nogi. Jeśli marzną stopy, a  na stopach jest mnóstwo receptorów powiązanych z innymi częściami ciała, wyziębia się cały organizm i w celu uniknięcia przeziębienia czy poważniejszych zachorowań należy szczególnie dbać o stopy.

Podstawowe rzeczy o których należy pamiętać:

1) . Australijskie futro owcze sprawi, że poczujesz czym jest spacer w chmurach: szczególnie delikatne, grube i gęste, najwyższej jakości, utrzymujące ciepło. To jest całkowicie naturalne włókno o doskonałych właściwościach izolacyjnych, oddychające i odporne na wsiąkanie zapachów. 

2) Zabezpieczenie obuwia przed wilgocią. Zimą do pielęgnacji obuwia ze skóry należy używać specjalnych środków. Obuwie należy impregnować, bo skóra nie lubi sypanej zima na ulicach soli. Zadbane obuwie - mniejsze ryzyko zamoczenia stóp i zmarznięcia.

3) Noś wełniane skarpety. Żadne inne skarpety tak dobrze nie chronią przed zimnem jak związane przez babcię wełniane skarpety. Naturalna wełna nie pochłania wilgoci i zapewnia wentylację stóp. Suche stopy dłużej zachowują ciepło!

4) Obuwie nie może uciskać. Wybór obuwia to wybór odpowiedniego rozmiaru. Buty zimowe powinny być lekko większe niż buty letnie czy między sezonowe. Podczas przymierzania wepchnij stopę maksymalnie do przodu buta i spróbuj umieścić kciuk pomiędzy piętą za zapiętkiem. Palec powinien wejść - to oznacza, że te buty będzie można nosić na stopę z grubszą skarpetą.

Zalecane:

UGG, EMU, Koalabi

emu-stinger-mini-juoda koalabi-classic-tall-australian-3m-protected-juoda  ugg-classic-mini-m-chestnut

CROCS

crocs-kids-crocband-lodgepoint-boot-ocean-navy crocs-allcast-ii-boot-wheat crocs-winter-puff-boot-tamsiai-melyna-tamsiai-melyna

Sorel, Columbia

sorel-glacy-explorer-black sorel-newbie-black-grill sorel-flurry-tp-black-super-blue