Rabat 30% na kolekcję deszczową!
Zniżki obowiązują tylko dla zarejestrowanych członków Open24 Club, do 30.09.2022 (włącznie)* 
Kup Teraz
Masz pytania?+48223072892

Jak wybraćobuwie na lato?

2015-07-16

Jest wiele możliwości wyboru, lecz sam wybór jest skomplikowany - odkryj wytyczne wyboru obuwia na lato.

Gdy słupki termometrów przekraczają 25 stopni, powstaje nowy problem - jak wybrać odpowiednie obuwie. Nic zwyczajnego, że wysoka temperatura otoczenia wymaga dostosowania do niej naszego trybu życia i garderoby. W sandałach nie jest gorąco, lecz często niewygodnie, sportowe buty, nawet najbardziej wygodne, mogą przynosić dyskomfort z powodu spoconych stóp. Zatem, co wybrać?

Klapki - nie zawsze korzystna wygoda

Latem wiele ludzi wychodzi na ulice w klapkach. To bardzo wygodne obuwie na ciepłą porę roku, bo stopy korzystają z wolności i świeżości. Jest jedno "ale" - ortopedzi przestrzegają przed chodzeniem w klapkach przez cały dzień. Chodzenie w klapkach napina mięśnie, które są odpowiedzialne za starania nie zgubienia buta i powodują ich zmęczenie. W taki sposób klapki mogą negatywnie działać na same stopy. Są wyjątki - np. chodaki Crock posiadają zapiętek, który utrzymuje stopy i w przeciwieństwie do innych modeli, nie powodują zmęczenia stóp i męśni nóg.

Najlepsze obuwie na lato - sandały

Przewiewne sandały chłodzą stopy, nie męczą i nie krępują ruchów, dlatego można je uznać idealnym obuwiem na lato. W przeciwieństwie do klapek, noszenie sandałów nie powoduje zmęczenia mięśni i nie ma żadnych konsekwencji dla stóp. Jakościowe, wygodne sandały zapewnia komfort i wygodę w podróży oraz podczas aktywnych zajęć.

Obuwie sportowe - dla aktywnych podróżników

Najlepsze rozwiązanie dla aktywnie spędzających swój wolny czas - obuwie w sportowym stylu. Ciepła pora roku wymaga wyboru odpowiedniego obuwia, bo wysoka temperatura sprzyja nadmiernemu poceniu się stóp i to może powodować dyskomfort. Tylko jakościowe, wykonane z naturalnych materiałów, przepuszczające powietrze sportowe buty na wygodnej podeszwie zapewnia uczucie komfortu i nie będą powodowały zmęczenia stóp.

Boso - tylko na piasku i trawie

Latem przyjemnie jest chodzić boso, lecz trzeba pamiętać o kilku ważnych sprawach. Po pierwsze, chodzenie boso po twardej nawierzchni może mieć nieprzyjemne konsekwencje, czyli odciski czy urazy. Chodzenie po twardej nawierzchni może powodować niekorzystne zmiany w budowie stopy. Dlatego ortopedzi odradzają chodzenie boso po twardej nawierzchni - bez butów najlepiej jest tylko na piasku lub trawie.