Masz pytania?+48223072892

Możemy pomóc w zabezpieczeniu twoich butów!

2016-01-20

Zima jest bezlitosna. Ze wszystkich pór roku to właśnie zima stanowi największe zagrożenie dla naszej skóry, odzieży i obuwia. Tej zimy możemy pomóc w zabezpieczeniu twoich butów. Kieruj się tymi prostymi wskazówkami i buty zostaną jak nowe o wiele dłużej.

Skóra

  1. Zadbaj zawczasu.

Podstawową zasadą jest zabezpieczenie butów przed rozpoczęciem sezonu, aby w przyszłości buty wykazały się większą odpornością na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Do tego najlepiej nadają się środki impregnujące. Odpowiednia obróbka obuwia pozwoli uniknąć śladów soli na butach. Jeszcze przed nastaniem zimy uszereguj swe zimowe buty i zadbaj o wszystkie razem.

Polecane produkty:

Shoeboy's Impregnant "Protect Plus" 75ml

Shoeboy's Impregnant do obuwia 400ml

Shoeboy's Pianka impregnująca 200ml

Shoeboy's Impregnant z nanotechnologią 400ml

  1. Czyść, pastuj i zrób to jeszcze raz.

Czym częściej, tym lepiej. Pierwszym krokiem pielęgnacji obuwia jest jego czyszczenie i usunięcie błota oraz śladów soli. Najlepiej jest to zrobić od razu po powrocie do domu.

Shoeboy's Pianka do czyszczenia skóry 200ml

Shoeboy's Multi Clean 75ml

  1. Pielęgnuj i nawilżaj.

Wszystkie bez wyjątku wyroby ze skóry należy nawilżać. Krem nabłyszczający uczyni buty lśniącymi, jednak to nie znaczy, że taki sposób pielęgnacji zabezpieczy je przed uszkodzeniami skóry, np. popękaniem, w przyszłości. Z tego powodu polecamy stosowanie wosku, kremów odnawiających skórę czy kolor.

Shoeboy's Odnawiająca kolor pasta 75ml

Shoeboy's Wosk do pielęgnacji skóry 200ml

Shoeboy's Leather Creme

Zamsz

Zamszowe obuwie zawsze króluje na szczytach kolekcji jesienno-zimowych. W jaki sposób należy o nie dbać, aby mogły cieszyć również w następnym sezonie? Oto pytanie. Zima, to nie tylko puszysty śnieg, to również deszcz i wszechobecna woda. 

  1. Zadbaj zawczasu.

Tak jak latem nie należy iść na plażę bez kremu ochronnego, nie należy wychodzić zimą na dwór w należycie niezabezpieczonych zamszowych butach. Należy pamiętać o impregnowaniu. Zdradzamy sekret: przed impregnowanie i po nim należy buty "poczesać" zamszową szczotką.  

Shoeboy's Szczotka do zamszu (nubuku)

Shoeboy's Impregnant "Protect Plus" 75ml

Shoeboy's Impregnant do obuwia 400ml

  1. Czyść, czyść i zrób to jeszcze raz.

Podstawowa zasada: pod żadnym pozorem nie używaj wody do czyszczenia butów z zamszu. Być może brzmi to paradoksalnie, jednak woda może zniszczyć kolor oraz teksturę takiego obuwia. Zabrudzenia należy usuwać za pomocą gumki do zamszu. W przypadku mokrego błota należy buty odstawić na noc i wyczyścić je po wyschnięciu rano.

 

  1. Nie wyrzucaj sobotniego wydania gazety.

Jeżeli po wyjściu z domu zaskoczy cię ulewny deszcz, od razu po powrocie należycie wysusz buty aby zapobiec dalszej szkodzie. Do tego przyda się gazeta. Wypchaj buty gazetami, aby papier pochłonął całą wilgoć. Pod żadnym pozorem nie susz butów suszarka bądź na kaloryferze - w ten sposób nieodwracalnie zniszczysz skórę.

Buty z futra owczego

  1. Zadbaj zawczasu.

Tak jak i reszta obuwia, buty z futra owczego również wymagają uprzedniego przygotowania. W dniu nabycia nowych Ugg'sów natychmiast spryskaj je środkiem impregnującym. Zabezpieczenie butów środkiem impregnującym pomoże zapobiec zabrudzeniom i powstawaniu plam.

  1. Nie zapominaj o czyszczeniu.

Podstawowa zasada: nie suszyć butów bezpośrednio przy źródle ciepła. Kaloryfer, nagrzewnica, suszarka, a zwłaszcza słońce spowodują, że twoje buty wypłowieją, a skóra stanie się suchą i nastroszoną. Należy unikać również aplikowania środków czyszczących bezpośrednio na powierzchnię butów. Buty należy czyścić nawilżoną środkiem  czyszczącym gąbką lub ściereczką. Inaczej na butach mogą pozostać plamy.

Shoeboy's Multi Clean 75ml

  1. Pozbądź się śladów deszczu.

Meteorolodzy nie zawsze mają rację. Dlatego możesz trafić pod deszcz z butami z owczego futra na stopach. Jeżeli po spacerze na twoich butach zostały ślady kropel deszczu, najprostszym sposobem na ich pozbycie się jest potarcie powierzchni buta  np. cholewką drugiego buta.

 

Dodatkowe porady:

 + Zawsze sprawdź działanie produktu przed użyciem! Niezależnie od wybranego produktu, zawsze sprawdź jego działanie na małym, mało widocznym odcinku buta. W ten sposób przekonasz się, czy nie uszkodzisz powierzchni buta.

+ Pozwól butom oddychać! Nie ma nic gorszego od przykrego zapachu stóp. Zalecamy pranie wkładek, zmianę na nowe lub używanie dezodorantu do obuwia (np. Shoeboy's Odświeżacz do butów 100ml).