Rabat 30% na kolekcję deszczową!
Zniżki obowiązują tylko dla zarejestrowanych członków Open24 Club, do 30.09.2022 (włącznie)* 
Kup Teraz
Masz pytania?+48223072892

Popularność nie maleje

2016-10-12

Do niedawna słowa butyi krokodylprzez uwielbiających luksus amatorów mody kojarzyły się tylko z jednym - wyszukanym i stylowym obuwiem z skóry krokodyla. To nie dziwi, bo pojęcie ekologii i poszanowanie praw zwierząt do świata mody trafiło zupełnie nie dawno. Jednak szanujący naturę eksperci mody już od dawna te słowa kojarzą z czymś innym. Z czym? Pierwszym skojarzeniem są wygodne buty Crocs.

 

Popularność nie maleje

 „Obecnie te buty noszą zwykli ludzie oraz gwiazdy, na przykład Mario Batali (znany amerykański szef kuchni, który sygnował imienną linię pomarańczowych Crocs'ów), czy nawet były prezydent USA George Bush (jego kultowa kombinacja długich czarnych skarpet i Crocs'ów żyje w pamięci od prawie dziesięciu lat)", - opowiadali eksperci mody i stylu pigu.lt. Jak to ujmują wierni wielbiciele Crocs - to nie jest zwykłe obuwie.

 

 

Jak to się zaczęło?

Firma została założona przez trzech przyjaciół. Jeden z nich, Scot Seamans, podczas podróży statkiem zademonstrował nowy zakup - wsuwane chodaki ogrodowe z antypoślizgowego tworzywa, które wtedy produkowała kanadyjska firma Foam Creations. Przyjaciele w tych butach ujrzeli żyłę złota i wkrótce założyli oficjalną spółkę i wzięli się do pracy nad udoskonaleniem designu obuwia - chodaki zyskały udoskonalony kształt i pasek. Później jeden z nich zauważył, że buty kształtem przypominają krokodyla i w ten sposób powstał jeden z najbardziej znanych znaków towarowych Crocs.  

Wygoda i funkcjonalność od zawsze stanowią dwie najważniejsze wartości marki Crocs. Po pierwsze, te buty są idealne dla dzieci, które oczarowują jaskrawe kolory i ozdobne akcesoria. Po drugie, zaznaczono odporność na wilgoć (co najbardziej cieszy rodziców) - jeżeli musisz gonić pociechy po kałużach, to najlepiej to robić w Crocs'ach - to będzie bezpieczne i unikniesz żmudnego suszenia przemoczonych butów. Kolejnym chwytem było podkreślenie buntowniczego wyrazu Crocs wobec dyktatu oligarchów mody. Akcent postawiono na podkreśleniu faktu, że popularność Crocs wynika z akceptacji przez prostych, doceniających wygodę i dobre samopoczucie ludzi. Moda obuwie jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych - obuwie jest noszone częściej niż odzież i nieraz walory wygody są ważniejsze niż ich wygląd. Buty Crocs - nowy promyk na firmamencie mody, opowiadający się za estetyką podporządkowaną dla wszechstronnej wygody.

 

http://www.15min.lt/naujiena/laisvalaikis/ivairenybes/mitais-apipinti-crocs-batai-vis-dar-populiarumo-virsunese-941-688999