Masz pytania?+48223072892

TOMS+BRAC

2016-08-05

TOMS ma możliwość współpracy z ponad 100 partnerami na całym świecie, dzięki którym może nieść pomoc potrzebującym. Wśród nich - BRAC - międzynarodowa organizacja rozwoju i Partner Zapewnienia Bezpiecznego Porodu, która została niedawno uznana za najlepszą organizację pozarządową i jest na 1 miejscu w rankingu NGO na świecie za 2016 rok. Dziś cieszymy się, że możemy opowiedzieć wam, czym się ta organizacja wyróżnia spośród innych.

BRAC powstała w Bangladeszu w 1972 roku, a obecnie jest światowym liderem w niesieniu pomocy osobom żyjącym w ubóstwie. Jej założyciel, Sir Fazle Hasan Abed, był kierownikiem wykonawczym w Shell Oil. Porzucił jednak pracę, aby wspomóc swoją ojczyznę, która stawała na nogi po wojnie o niepodległość i serii niszczycielskich cyklonów. Wówczas Bangladesz był drugim najbiedniejszym krajem na świecie.

W ciągu czterdziestu lat działalności, BRAC udoskonaliła swój model wspierania ubogich poprzez różne projekty, opracowane tak, aby dotrzeć do jak największej liczby osób, obejmując całe społeczności.

TOMS współpracuje w sieci BRAC z ponad 100 tys. pracowników służby zdrowia, którzy mieszkają w lokalnych społecznościach w Bangladeszu i pomagają zapewnić nowym matkom bezpieczny poród, a dzieciom zdrowy startu w życiu. Pracownicy służby zdrowia regularnie odwiedzają kobiety w ciąży i młode matki, monitorują ich zdrowie, także śledzą za przebiegiem ciąży i organizują czysty i bezpieczny poród.

 

http://www.toms.com/stories/giving/brac-fighting-poverty-with-community-led-change?utm_source=email&utm_medium=us_fa16_julygivingnewsletter

http://www.toms.com/stories/giving/brac-shes-saving-lives?utm_source=email&utm_medium=us_fa16_julygivingnewsletter