Masz pytania?+48223072892

filtry

  • Sezon
  • Oferta Specjalna
  • Materiały

Marmot

filtry Sortuj według

Sortuj według


Bardzo nam przykro, brak towarów tej kategorii.

W kwietniu 1971 roku, studenci z Uniwersytetu Santa Cruz w Kalifornii - Eric Reynolds i Dave Huntley, w ramach projektu szkolnego Glaciology pojechali na Juneau Icefield na Alasce. To właśnie tam - na lodowcu - narodziła się idea Marmot Clubu. Nazwa "Marmot" nawiązuje do niezwykle towarzyskich, dużych wiewiórek, które żyją na terenach górskich.

Aby dołączyć do klubu Marmot, musiałeś wspiąć się na zlodowaciały szczyt z resztą klubowiczów. Jedną z zasad klubu było to, że wszyscy byli przywódcami. Większość pozostałych zasad dotyczyła kolegialnej fascynacji funkcjonowania organizmu.

Przez całe lato oraz kolejne dwa lata Eric i Dave zaczęli także tworzyć prototypy produktów puchowych w swoich pokojach w akademiku. Ich pierwszymi produktami była kamizelka puchowa, sweter i kurtka, a później trzy śpiwory puchowe. Najcieplejszy śpiwór, PIKA (obecnie znany jako CWM) został oceniony na temperatury do -45 stopni F.

Zimą 1973 roku Eric wspiął się na Grand Teton w Wyoming z Tomem Boyce'em z Grand Junction, Kolorado. Następnej wiosny Eric i Dave dołączyli do Toma w Grand Junction, gdzie wynajęli 100-letni, kamienny budynek w okolicach centrum miasta i otworzyli wypożyczalnię i sklep detaliczny pod nazwą Marmot Mountain Works. Zimą nauczyli się narciarstwa biegowego. Wiosną 1974 rokunarodziła się firma Marmot.

Tej jesieni Tom wspinał się w Peru, gdzie poznał słynnego filmowca - Mike'a Hoovera. Kilka tygodni po powrocie Tom odebrał telefon od Mike'a. Dzwonił w imieniu wytwórni filmowej - 20th Century Fox, która kręciła film zatytułowany „The Eiger Sanction” z Clintem Eastwoodem i potrzebowała 108 ciepłych kurtek puchowych. "Nie ma problemu", powiedział Tom, "wszystko mamy opracowane" Cóż, kurtki jeszcze nie były zrobione, ale szybko powstały. W ciągu tygodnia Marmot stworzył Golden Mantle(ciepłą, puchową kurtkę). Marmot pojawił się na ekranach kin. Od tej porty firma miała największe zamówienia.

W 1976 roku, następne spotkanie - tym razem z Joe Tannerem z W.L. Gore & Associates - zmieni przyszłość Marmota. Eric był jedną z pierwszych osób w Stanach Zjednoczonych, która wprowadziła nową koncepcję w dziedzinie produkcji outdoorowej o nazwie Gore-Tex. Był zaintrygowany, a po kilku tygodniach uszyto prototypowe śpiwory przy użyciu nowej tkaniny Gore-Tex do testów w terenie. Razem z Davem spędzili siedem nocy w chłodni z zamrożonym mięsem, porównując śpiwory z tkaniną Gore-Tex i bez niej, a także testując śpiwory pod tryskaczami przeciwpożarowymi. Spodobało im się to, co zobaczyli, i natychmiast zmienili wszystkie linie na materiał Gore-Tex. Dziś Marmot jest najstarszym klientem W.L. Gore na światowym rynku zewnętrznym.

Od naszych skromnych początków w 1974 roku, firma Marmot znacznie się rozrosła, ale jedna rzecz pozostała bez zmian - nasze zaangażowanie i przywiązanie do tworzenia produktów o najwyższej jakości.